Home / Diyet / Kova Burcu Diyeti

Kova Burcu Diyeti

Her sene yaz aylarının yaklaşmasıyla insanlar diyet yapıp kilo verme, vücudunu güzel ve fit bir hale sokmak isterler. Ve bunun için adeta çaba sarf ederler. İster kadın olsun ister erkek herkes hoş bir görünüme sahip olmak ister bu hayatta. Bunun için kimi insan spor yapmayı tercih eder. Kimi insan ise diyet yapmayı tercih eder. Çünkü çoğu kişi genellikle bu ikisini birlikte yürütmekte zorlanır.

Mesela ben de spor yapmak için çaba sarf edebilsem de diyet yapmak çok uzak gelir. Çünkü yemek yemeyi seven bir yapım vardır. Bu durum özellikle de kova burçları için daha zorludur. Kova burçları da yemeği seven kişilerdir. Yemek onlar için bir mutluluk kaynağıdır. Hatta tanıdığım bazı kova burcu kişilerden örnek veriyim.

Onlar için yemek çok üst sıralarda yer alır. Hatta yapı taşı bile diyebiliriz. Aç oldukları zaman aşırı sinirli olurlar. Gözleri hiçbir şey görmez. Ama karınları doyduğu zaman da onlardan iyisi yoktur. İşte aslında bu yüzden diyet pek de kova burcu kişilere uyan bir seçenek değildir. Kova burcu kişiler biraz daha spora meyilli olurlar. Ama biz yine de Kova Burcu Diyeti örneği paylaşalım sizlerle. Belki bazı kovalar uygulayabilir.

1. Gün: Sabah uyandıkları zaman aç karnına 1 2 bardak limon suyu içebilirler. Daha sonra kepekli ekmekten yapılmış bir sandviç, doğranmış domates ve biberler güzel bir kahvaltı olabilir. Öğlen büyük bir tabakta limonlu bir salata. Ara öğünde meyvelerden oluşan atıştırmalıklar. Akşam yemeğinde de yine bol salata, yağsız bir tabak mercimek yemeği yiyebilirsiniz.

2. Gün: Yine sabah uyandığınızda aç karnına 1 2 bardak limonlu su içebilir ve biraz meyve yiyebilirsiniz. Daha sonra kahvaltı için galeta ve peynir yiyebilirsiniz. Öğle yemeğinde tavuk ızgara, ara öğünde yine meyve yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinde de bir kâse yoğurt, yine yağsız bir tabak sebze yemeği yiyebilirsiniz.

About blogyeri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super