Ev / Diyet / Rejimler Daha Çok Mu Şişmanlatır

Rejimler Daha Çok Mu Şişmanlatır

Rejimler Daha Çok Mu Şişmanlatır Rejim hafife alınmaması gereken ve istikrar isteyen bir iştir. Düzensiz olarak bir hafta rejim yapıp ertesi hafta bırakmak vücudunuza zarar verip daha fazla kilo almanızı sağlar. Özellikle şok diyeti uygulayıp sağlıksız bir biçimde bir hafta gibi kısa bir sürede 5 kilo verilmesi sadece daha fazla kilo alınmasına sebep olur. Bunun gibi sağlıksız ve yanlış rejim yöntemini uygulamak kısa vadede kilo vermenize fayda sağlayabilir ama uzun vadede daha fazlasını almanızı sağlar. Bu sebeple Rejimler Daha Çok Mu Şişmanlatır sorusunun cevabı yaptığınız rejime göre değişir, eğer sağlıklı ve düzenli bir rejime sahipseniz cevap hayırdır. Rejimlerde 2 Temel…

İncele Genel Bakış

iyi

User Rating: Be the first one !

Rejimler Daha Çok Mu Şişmanlatır

Rejim hafife alınmaması gereken ve istikrar isteyen bir iştir. Düzensiz olarak bir hafta rejim yapıp ertesi hafta bırakmak vücudunuza zarar verip daha fazla kilo almanızı sağlar. Özellikle şok diyeti uygulayıp sağlıksız bir biçimde bir hafta gibi kısa bir sürede 5 kilo verilmesi sadece daha fazla kilo alınmasına sebep olur. Bunun gibi sağlıksız ve yanlış rejim yöntemini uygulamak kısa vadede kilo vermenize fayda sağlayabilir ama uzun vadede daha fazlasını almanızı sağlar. Bu sebeple Rejimler Daha Çok Mu Şişmanlatır sorusunun cevabı yaptığınız rejime göre değişir, eğer sağlıklı ve düzenli bir rejime sahipseniz cevap hayırdır.

Rejimlerde 2 Temel İlke: Yemek yemeği keserek kilo vermek değildir. Bu tür kilo verme şekli sadece kısa vadelidir ve oldukça sağlıksızdır. Temel ilk ilke düzgün bir uyku ve zengin bir kahvaltıdır.

Uyku: Uykusuzluk enerjisizliği doğurduğu için gün içinde daha fazla yemek yemenize neden
olabilir.

Kahvaltı: Gün ortasında açlık krizlerini ortaya çıkarıp daha fazla yemek tüketmenize sebep olabilir.

İkinci temel ilke ise;

Ne fazla ne az yemek tüketip vücudun ihtiyacı olan besin öğesinin karşılanması. Özellikle bazı rejimler vücudumuzun gerekli besin ihtiyacını karşılamayıp ileride sağlık problemleri doğurabilir ayrıca rejim yaparken unutmamız gereken en önemli unsur vücudumuzun bütün besinlere ihtiyacının olduğudur.

Aceleci Olmayın:

Kalıcı olarak kilo vermek istiyorsanız sabırlı olmaya çalışın rejim yapmak istikrar gerektirir. Rejim için asla acele etmeyin, örnek rejime başladığınız ilk
Günden hayatınızdan yağı çıkarmayın yavaş yavaş çıkarmaya dikkat edin.

Her Gün Tartılmayın:

Rejim yapmayı psikolojik bir savaş gibi düşünebilirsiniz. Kaldı ki her gün tartılan birisi için 1 günde kilosunun değişmesi zordur bu sadece rejime olan inancınızı zedeler. Unutmayın rejime başladığınız ilk zamanlarda yeme alışkanlıklarınızın değişmesi sebebiyle 1-2 kilo alabilirsiniz.

Rejim Seçimi:

Vücudunuzun su, kas, yağ oranını belirleyip mümkünse profesyonel yardım alıp kendinize uygun olan rejim çeşidini seçin. Ve seçtiğiniz rejim çeşidi sadece size uygun olma özelliği ile kalmamalı ayrıca uyulabileceğiniz rejim şekli olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir