Home / Diyet / Tüyleriniz daha az olsun ister misiniz?

Tüyleriniz daha az olsun ister misiniz?

İnsan olarak yaradılışımız gereği vücudumuzun bir çok bölgesinde tüy bulunmaktadır. Bu tüyler kişiden kişiye değişir kiminin daha koyu renkte kiminin ise daha açık renklidir. Bunun sebebi genlerimizle alakalı tabi.

Çok önceden insanlar istenmeyen tüylerinden kurtulmak için çok fazla zaman harcarlarmış ve çok fazla ilkel yöntemler denerlermiş. Hatta ve hatta yaşlı bir teyze ile hamile bir kadının konuşmasına şahit olmuştum. Yaşlı teyze hamile kadına bebeğin cinsiyetini sordu ve hamile kadın bir kızı olacağını belirtti. Bunun ardından yaşlı teyze kızım karınca yumurtası yağı al doğumdan sonra bebeğinin ileriki yaşlarda tüylenecek bölgelerine sür diye daha sonra bu kızın köse olacağını söyledi. (köse halk arasında tüysüz anlamında kullanılan bir kelime ) tabi ben bunları duyunca çok şaşırıp araştırdım evet yaşlı teyze haklıymış eskiden kadınlar bu yöntemi uygularmış. Ama böyle şeyleri insanlar pek dert etmiyor artık.

Çünkü insanlar tüyleriniz daha az olsun ister misiniz? Sorusuna teknolojinin her geçen gün kendini yenilemesi sayesinde daha rahat cevap verebiliyor. İnsanlar istenmeyen tüylerinden epilasyon denilen işlem sayesinde kısa bir sürede sonsuza dek kurtulabiliyor.

Epilasyon işlemini daha çok bayanlar kullanıyor gibi görünse de bu yönteme başvuran çok fazla erkek de bulunmakta .bence tüylerinden rahatsız olan herkes artık bu yöntemi kullanmalı da bunun kadını erkeği olmamalı sonuçta insanlar kendini nasıl mutlu hissedecekse öyle yaşamalı.

Ama çok gariptir ki bide tüyleriniz daha az olsun ister misiniz? Sorusuna hayır diyecek insanlar bulunmakta. Bir çok bölgede ise özellikle erkekler vücudun belli noktasındaki tüyleri erkeklik göstergesi olarak kabul ederler onlara göre erkek adam tüylü olmalı. Bunu sergilemekten de kaçınmazlar kimi göğsünü gere gere gezer kimi bunu sergilemek için enteresan kıyafetler giyer bunu savunan kadınlarda yok değil tabi erkek dediğin tüylü olmalı diyen bayanlarımızda bulunmakta . Tabi bu konu tartışılır kişiden kişiye değişir ama kadınların neredeyse tamamı daha tüysüz olmak istemektedir çünkü böyle daha temiz ve çekici olduklarını düşünürler.

Kimi insanda bu tüylenme olayını sağlık problemi olarak yaşar. Herkesin duyduğu gibi özellikle bayanlarda görünen hormon bozukluğu dediğimiz rahatsızlık sonucunda ortaya çıkar. Kişinin hiç istemediği bir durumdur tabi bu.

Dinimiz gereği de vücudumuzun belli noktalarındaki tüylerin temizlik gereği bulunmaması gerekmekte daha temiz ve pak olmamız için.

About blogyeri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super