Ev / Elektronik / Profesyonel fotoğraf makinesi markaları nelerdir?

Profesyonel fotoğraf makinesi markaları nelerdir?

Profesyonel fotoğraf makinesi markaları nelerdir

Canon: Tokyo’da bulunan Canon 1933 yılında Japonya’da yapılmıştır. 1938 yıllarında şirket hassas optik laboratuvarını kurmuştur. Laboratuvar kurulduktan sonra, kameralarıyla ün yapan Canon profesyonel fotoğraf makinesi, yazıcı ve tarayıcılarıyla da kalitesiyle piyasa da üst seviyelerde yerini almış bulunmaktadır. Bu başarısından dolayı Profesyonel fotoğraf makinesi denilince akla gelen ilk ürünler arasında yer alır.

Casio: Japonya’da kurulan Casio elektronik anlamda teknoloji büyük katkıda bulunmuştur. 1946 yılında kurulmuştur ve ilerleyen zamanlarda profesyonel fotoğraf makinesi üretimini de gerçekleştirmişlerdir. Aynı zamanda Casio ilk TFT kamerasını 1995 yılında üretmiştir.

Nikon: Optiksel anlamda ismini Dünya’da duyuran Nikon profesyonel fotoğraf makineleriyle harika bir başarıya imza atmıştır. 1998’deki bu başarısından dolayı Nikon şu zamanlarda Mitsubishi grubunda yer almaktadır.,

Kodak: İlk kurulan optik fabrikaları arasında olan Kodak 1988 yılında kurulmuştur. ABD’de kurulan bu firma taşınabilir ilk profesyonel fotoğraf makinesini üretmiştir. Yazıcı üretimine de el atan Kodak 2011 yılında yıkıma uğrayarak ismini satışa çıkarmıştır. Boşa çaba harcayan firma 2012 yılında iflasını bildirmiştir.

Panasonic: 1918 yılında 3 teknisyenle işe başlayan ve şuan 260.000 kişiyle çalışan Panasonic profesyonel fotoğraf makinesi üretiminde bulunmuştur. İlk radyoyu üreten bu firma aynı zamanda bazı cep telefonu firmalarına da batarya üretimi yapmıştır. 2013 yılında ise ülkemizde yüksek gerilim hatlarını döşeyen firmalar arasındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir