Home / İnternet / İnternet Kullanım Yaşı Var Mı?

İnternet Kullanım Yaşı Var Mı?

İnternet kullanım yaşı var mı?

Uzmanlara Göre İnternetin Kullanım Yaşı Vardır. Küçük yaştaki çocukların internet kullanmaması gerektiğini ve internete takılmaması ve kesinlikle internet verilmemesini söylüyorlar. Devlet tarafından belirlenen internet kullanım yaşı ise 16 yaş ve üzeri olarak belirlendi.

1.Küçük Çocukları Bekleyen İnternet Tehlikeleri

Uzmanlar küçük çocukların internete girmemesi için nedenler olarak bilgisayar ve internet ağında oynanan oyunlardaki şiddet, küçük yaşta radyasyon, çevrimiçi oyunlarda küfür ahlaksız konuşmalar ve sosyal medya ağına dolanan çocukların dolandırıldığını kandırıldığını kameradan tecavüze ve kötü söz maruz kaldığını ve sosyal medyadaki çocuk sapıkları organ mafyaları gibi pis insanların çocuklara muhatap olabilmesinde küçük yaşta internet kullanma tehlikeleri olarak görüyorlar.

2.Uzmanlara Göre İnternetin Kullanım Yaşı Nedir?

Uzmanlar internetteki aşırı radyasyon ve pis içerikler yüzünden internetin kullanım yaşını 16 olarak benimsemiyorlar. Ve uygun görmüyorlar. Uzmanlar internetteki videolarda oyunlarda ve içeriklerde korku, şiddet ve ahlaksız konuşmalar görüyorlar. Uzmanlara göre internetin kullanım yaşı 18-20 yaş arası olduğunu ve internetin sadece yetişkin insanlara uygun olduğunu herhangi bir veli denetimi olmadan küçük çocukların internete girmesinin uygun olmadığını ön görüyor.

3.İnternetin Kullanımında Veli Denetimi Nasıl Yapılır?

Uzmanlar küçük çocukların internet kullanacağı zamanda anne, baba veya 18-20 yaş üzerinde bir abisinin küçük çocuğun yanında olmasını ve çıkan reklam gibi bir sürü içeriği ve cinsel reklamları engellemesi ve bir çocuk arama motoru koyulmasını benimsiyorlar. Ayrıca küçük çocukların internet üzerinde günde 1 saat ve 1.30 saatten fazla kalmasını benimsemiyorlar. Onun için bilgisayar sürelendirme uygulaması ile çocuğun fazla oymamasını ve belirtilen saatlerden fazla internete takılmamalarını onun yerine doğal aktivitelerde bulunmasını öneriyor.

Ve çocuğuna internet kullandıracak velilerin aynı zamanda bunu izleme programları ile telefon, tablet ve televizyonlardan çocuğun yaptıklarını izlemesi söyleniyor. Ve küçük yaştaki çocukların internet kafelerde takılmaması kendinden yaşça büyüklerle konuşmaması ve böyle alanlara takılmamasını ve doğal aktivitelerle uğraşması uzmanlarca öneriliyor.

About blogyeri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super