Home / Moda / Mazuniyete gidecek bayanlara tavsiyeler

Mazuniyete gidecek bayanlara tavsiyeler

Uykusuz geceler, bitmek tükenmek bilmeyen sınav ve stres dolu zamanlar geride kaldı ve artık senelerdir hayalini kurduğunuz o gün geldi çattı: Mezuniyet Balosu.

Mezuniyet balosuna gidecek olan beyler için detaylar çok da önemli olmasa da aynı şey bayanlar için geçerli değil. Saç, makyaj, ayakkabı, çanta, elbise seçimi derken pek çok şey göz ardı edilecek. Yazımızın devamında mezuniyet balosuna gidecek olan bayanlara tavsiyeler vereceğiz. Bol eğlenceli ve unutulmayacak bir gece geçirmenizi diliyoruz.

Dikkat edilmesi gereken önemli maddelerden ilki; elbise ve ayakkabı seçimidir. Böyle bir gecede şık olmak çok önemlidir. Ancak arkadaşlarınızla veda gecenizde hem bol bol fotoğraf çektirecek, hem de zorlu geçen sınavların stresini atacaksınız. Diğerleri eğlenirken oturmamak için rahat bir elbise ve ayakkabı seçmekte fayda görüyoruz. Çok para harcamaktan kaçınmak ve aynı elbisenin yeniden kullanıma uygun bir elbise olması da gerekir.

Model – marka seçeneğiniz çok fazla olduğu için çok para harcamak gereksiz. Vücut tipine uygun elbise seçimi yapmak diğer bir önemli detaydır. Elbiseyi satın almadan önce mutlaka denemenizi öneriyoruz. Ayakkabıyı birkaç hafta önce almanız hem ayakkabının rahatlığını test etmenizi hem de ayakkabının vurma riskini ortadan kaldıracaktır. Yanınızda mutlaka hayat kurtaran düz bir ayakkabı olmalı.

Baloya katılacak olan kız arkadaşlarınızla mutlaka ne giyecekleri konusunda bilgi alışverişi yapmalısınız. Eğer önceden biliyor olursanız pişti olma kâbusundan da kurtulabilirsiniz.

Malum balo yaz ayında olacak, sıcak ve bol hareketli bir akşam sizi bekleyecek. Yaz aylarına uygun hafif ama gösterişli bir makyaj yapmanızı tavsiye ediyoruz. Kuaför randevunuzu önceden ayarlamalısınız. Kendinize yakışacağını düşündüğünüzün saç modeline önceden karar vermeniz o özel günde işlerin yolunda gitmesini sağlayacaktır.

Planlamayı son güne bırakmayın. Yapılacak olan işlerinizi sıralayın ve zamanından önce bitirmeye özen gösterin. Bu özel geceye ve eğlenceye geç kalmak istemeyeceğinizi düşünüyoruz.

Ve gelelim çantanızda kesinlikle bulundurmanız gereken şeylere; makyajınızı tazelemeniz için ruj, pudra; saçınızın bozulması ihtimaline karşı tel toka, tarak ve saç spreyi; tesettürlü bayanlar için iğne, cüzdanınız, telefonunuz.

About blogyeri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super