Ev / Moda / Sonbahar Kış trendiniz

Sonbahar Kış trendiniz

Sonbahar Kış trendiniz

Bu sezon sıra dışı etkiler sonbahar kış trendini belirlemede kendini gösteriyor. Sonbahar kış döneminde renkler yaz aylarına göre daha donuk ve pastel renkler olması beklenir. Ancak bu sezon pek öyle olacak gibi görünmüyor. Bir sezonun belirlenmesinde iki önemli kavram; model ve renktir. Sonbahar – kış trendiniz için sonbaharın getirdiği romantizm havasından gelen pastel renklerin yanında canlı, doğadan gelen renkler de yerini alıyor. Bu sezon birçok dönemin etkisi kendini gösteriyor.

Vintage bu yıl da modanın üstündeki etkisi sürdürüyor. 60’ların mini elbiseleri, eldivenleri, grafik desenli kumaşları günümüz modasıyla birlikte yorumlanarak trendi belirlemede etkili oluyor. Bir diğer dönem ise 70’ler. Yaz aylarında da etkisini sıkça gördüğümüz bohem tarzının etkileri sonbahar kış modasında da devam ediyor. 80’lerin geometrik desenleri, renkli kıyafetleri, büyük ve iddialı aksesuarları da bu sezon oldukça yer alacak gibi gözüküyor.

Desen ve renkli baskıları düz kumaşlar yerine tercih ediliyor. Çiçek desenlerini de yaz aylarında kalmayıp enerjik etkisini sonbaharda da gösteriyor. Bu enerjik etki kendini renklerde de gösteriyor. Kırmızı, turuncu, sonbaharın güz renginden gelen sarı renklerini de bu sene sıkça göreceğiz.

Bu kadar renklere rağmen siyah ve beyazın çekiciliği yine sarsılmaz yerini koruyor. Grafik desenlerde siyah ve beyazla yapılan, illüzyon etkisi yaratan, tasarımlar oldukça iddialı görünüyor. Kadife kumaş da iddialı ama sade ve zarif duruşuyla bu sezon da vazgeçilmezler arasında. Özellikle abiye tasarımlarda asil ışıltısı ve yumuşacık dokusuyla bu sene de tercih edilmeye devam ediyor.

Bu sene ceket ve kaban trendi ise biraz maskulen ve militer çizgiler taşıyan kruvaze ceketler ve kabanlardan oluşuyor. Bu maskulen çizgilerine rağmen en feminan kıyafetlerinizin üstüne giymekten çekinmeyin. Ayrıca kış mevsiminin vazgeçilmez feminan ve gösterişli parçası kürk de bu sene oldukça moda.

Ama tabi ki bu kürkler hayvan dostu kürkler. Bu sezon renkli kürklerden oluşan yelekler, montlar, kabanlar yine çok moda. Kapitone de sıcacık tutan dokusu ile bu sezon da oldukça popüler. Üstelik kapitoneyi sadece montlarda da değil etek ve montlarda da görüyoruz. Bu sezon da bizi oldukça iddialı bir sezon bekliyor. Bu trendler içinden size uygun olanı giyerek bu sene de çok şık görünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir