Ev / Sağlık / Çocuğunuz İçin 0 Doğal Diş Macunu

Çocuğunuz İçin 0 Doğal Diş Macunu

Çocuğunuz İçin 0 Doğal Diş Macunu

Diş macunlarını, günde 3 kez olmak üzere dişlerimizin daha beyaz ve daha sağlam olması için kullanırız. Çoğunun için de birbirinden fazla kimyasala malzemeler mevcuttur. Bazen tüm bu kimyasalları kullanmak yerine daha bitkisel çözümler arar, dururuz. Çoğu vakitte bulmakta zorluk çekeriz.

Günümüz koşulları dikkate alındığında ise, çocuklar için piyasaya sürüldüğü söylenen diş macunları da dâhil olmak üzere, marketlerden aldığımız çoğu diş macunu şeker, yapay tatlandırıcılar ve yapay renk vericiler gibi birçok zararlı ve kimyasal madde içermektedir.

Bilhassa da çocuklar için üretilen ve piyasaya sürülen diş macunlarında kullanılan ve üreticilerin diş çürüklerini engellediği gerekçesiyle olmazsa olmaz dediği sodyum florür, doğada bulunan flor maddesi gibi doğal özelliklere sahip olmadığı için son derece zehirli aynı zamanda kimyasal bir yanı bulunmaktadır. Ve bu durumda henüz diş mineleri yeni yeni oluşmaya çalışan evlatlarımız için, kullanılması uygun görünmeyen bir durumdur.

Bunun yanı sıra sodyum flüorür, çocuklarda içerisinde kanserojen madde bulunduran bu kimyasal neticesinde zekâ gerliğine bile yol açabildiği, çocuklarda ki maksimum olması gerekn bağışıklık sistemini çökettiği, vucudun tüm enfeksiyonlarına karşın direncini düşürdüğü ve bunun yanında henüz olgunlaşmamış çocuk vücutlarında üreme sistemine zarar verdiği uzmanlar tarafından açıklanıyor.

Şimdi evde dış macunu nasıl yapılır? Dediğinizi duyar gibiyim. Buna istinadenaçıklayacağım basit malzemeler ile ve formül ile evde kendiniz ve henüz büyüme çağında olan çocuğunuz için 0 doğal içerikli diş macununu evde yapma yetisine sahip olabilirsiniz. Kendinizin yapacağı bu macunu, gönül rahatlığı ile hem çocuğunuz için hem de kendiniz için kullanabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler gayet basit ve aşağıda sizleri bekliyorlar:
3 yemek kaşığı karbonat
3 yemek kaşığı hindistancevizi yağı
15-20 damla nane yağı

Saydığımı bu üç kalem malzemeyi bir kâse içinde karıştırın ve homojen bir karışım elde edin. Elde ettiğiniz bu macunu kapaklı bir kavanozda muhafaza altına alın ve kullanıma başlayın. Ev yapımı dişmacununuzun içinde bulunan karbonat, dişlerin beyazlaştırılmasını sağlar. Yine karışımda bulunan, hindistan cevizi yağı hem macuna hoş bir tat, hem de kıvam verir. Yine, nane yağı ise sinüslerin açılmasına, nefesin tazelenmesine yardımcı olur ve aynı zamanda bakterileri öldürücüde bir özelliğe sahiptir.

hakkında blogyeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir