Home / Sağlık / Diş Macunu Seçimini Nasıl Yapmalıyız

Diş Macunu Seçimini Nasıl Yapmalıyız

Diş ve diş eti sağlığımız vücudumuz için oldukça önemlidir. Dişlerimizdeki zarar vücudumuzda tahmin bile edemeyeceğimiz hasarlara neden olabilir. Bu sebeple ağzımıza çok iyi bir şekilde bakmalıyız.

Dişlerimiz için en önemli faktör nasıl fırçalamamız gerektiğidir. Düzenli ve bilinçli diş fırçalarsak birçok ağız probleminden kurtulmuş oluruz. Tabii ki fırçalama ile de bitmiyor. Doğru diş fırçası ve diş macunu seçimi de bir o kadar önemli. Peki diş macunu seçimini nasıl yapmalıyız. Bizler bugün bu konunun üzerinde duracağız.

Diş Macunu Seçimini Nasıl Yapmalıyız sorusuna cevap olarak, diş macunumuzu seçerken öncelikle dişlerimizi iyi tanımalıyız. Bunun için doktorumuzdan yardım almak en iyisi olacaktır. Bize en doğru bulguları söyleyecek kişi tabii ki odur. Bununla birlikte eğer dişlerimizi iyi tanıyorsak ve sorunumuzun ne olduğunu biliyorsak kendimiz de kısa bir araştırma ile bu sorunu halledebiliriz.

Dişlerimizdeki problemleri belirledikten sonra yapmamız gereken diş macunlarının içeriğine bakmak olmalı. İçindeki bileşenlerin yoğunluğuna göre diş macunlarının etki gücü de değişmekte. Elbette tek bir probleme bağlı kalmaktansa olası problemlere karşı da önlem alarak seçim yapmak en doğrusu.

Öneriler

Dişlerimizdeki en büyük problem lekelenme ise sodyum bikarbonat içeren içeren diş macunları lekelerin giderilmesine ve daha sağlıklı bir görünüm elde edilmesine yardımcı olabilir. Bununla birlikte dişlerinizin daha da beyaz ve ışıl ışıl olmasını istiyorsanız hidrojen peroksit içeriğinin yoğun olmasını tercih etmelisiniz. Dişlerinizde tartar varsa sodyum pyrofosfat içerikli diş macunları kullanmanız da işe yarayacaktır.

Dişleriniz haricinde diş etleriniz ve ağız içi epitel dokunuzda da sorunlar varsa antibakteriyel diş macunları kullanmalısınız. Çünkü ağzımızdaki bakteriler diş eti iltihabına yol açar ve plak oluşumuna sebep olur. Bu sorunlardan kaçınmak istiyorsanız triclosan içerikli diş macunları tam size göre.Ayrıca diş probleminiz ne olursa olsun florür minerali yüksek olan macunlar kullanmaya gayret edin.

About blogyeri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super