Home / Sağlık / Hamilelikte aş ermek nasıl giderilir?

Hamilelikte aş ermek nasıl giderilir?

Aş ermek deyince akla ilk gelen olumsuz düşüncelerdir. Peki aş ermek bu kadar korkunç bir şey midir? Kesinlikle hayır. Sadece bünyeden bünyeye geçiş dönemi farklılık gösterir. Bazı bayanların bu dönemi çok kolay geçerken, bazılarının biraz daha ağır geçebilir. Ağır geçmemesi de biraz biz bayanların elinde olan bireydir.

Şimdiden bu durumu yaşayan bayanların ‘Nasıl bizim elimizde olan bireymiş? dediklerini duyar gibi oluyorum. Evet nasıl bizim elimizde olan bir şey bu? Öncelikle siz sevgili bayanlar hamile kaldığınızı ilk öğrendiğinizde öncelikle her kadın gibi mutlu oluyorsunuz. Peki bu mutluluğunuz ne kadar sürüyor? Tecrübeli olan bayanlar durumun tadını çıkarırken, ilk hamile kalan bayanlar mutluluğun yerini olumsuz düşüncelere bırakabiliyor. Bir panik haline girebiliyorlar. Acaba nasıl olacak? Hamileliğim kötü geçecek mi? Gibi düşünceler bazı biz biz anne adaylarının aklını kemirebiliyor.

Onun yerine Allah’ın bize lütfettiği bu mucizeyi olumsuz düşüncelerden arındırırsak hem hamileliğimiz güzel geçer hem biz mutlu oluruz. 2 Güzel düşünce nedir? Herkes güzel düşünmek ister. Kim istemez ki? Güzel düşünmek istiyorum ama düşünemiyorum. Nasıl olacak bu iş? Öncelikle hamile kaldığınız da ne kadar şanslı olduğunuzu hissedin. Allah sizi seçmiş ki o mucizevi hediyeyi size vermiş. O ufacık canlıyı hissetmeye çalışın. Onunla bütünleşin. Onu dinleyin ki birbirinizin ihtiyaçlarına cevap verin.

Bazen vücudunuz tatlı bir şeyler ister en derinlere inince bazen de tuzlu. Vücudunuz konuşmaya başlamıştır artık. Bazen size tatlı bir halsizlik verir, uyku verir. Her zaman günlük hayatınızda başınıza gelen bir durum değildir bu. Normal bir halsizlik, uyku gelmesi değildir. Çok naif, ılık bir rüzgar gibi gelir. Hoşunuza da gider bu durum. İşte gelen o ilk hoşnutluğu daima taze tutmalıyız. Sağdan soldan duyduğumuz dolma bilgileri o güzel atmosferin içinden uzak tutmalıyız. Tutmalıyız ki kötü sinyaller beynimizle temas etmesin.

Olur da buna izin verirsek ardı arkası kesilmeyen, sancılı, kabus dolu bir hortuma doğru çekilmekten kendimizi alıkoyamayız. Hep kötü, daha kötü diye gider bu durum. Beden konuşur ama o döngüye kapıldığından duymazsın bedenin dediklerini. O yüzden ilk önce bedenimizdeki mucizevi şeyin bize anlattıklarına kulak verelim. Onu dinler isteklerine cevap verirsek hem o mutlu hem de biz mutlu oluruz.

About blogyeri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super