Ev / Sağlık / SAĞLIKLI KİLO VERME METODLARI

SAĞLIKLI KİLO VERME METODLARI

Doğru Adımlarla Sağlıklı Kilo Verin

Herkesin sahip olmak istediği sağlıklı ve fit bir beden aslında hiç de ulaşılması imkansız bir hayal değil tabi çeşitli kurallara uymak ve bunları azimli ve istikrarlı bir şekilde gerçekleştirmek suretiyle. Bir çok dergi ve yazılarda sık sık karşılaşılan doğru adımlarla sağlıklı kilo verin gibi başlıklarla karşımıza çıkan bir çok yazı da olduğu gibi kilo vermek sadece ve sadece bilinen doğruları uygulamakla oluşacaktır.

SAĞLIKLI KİLO VERME METODLARI

Öncelikle su tüketimini artırmakla işe başlanmalıdır. Günlük az 1, 5-2 litre su tüketilmelidir tabi bu su oturarak tüketilmelidir çünkü yapılan araştırmalarda oturarak tüketilen su vücut için kullanılmaktadır ama ayakta tüketilen su direkt ince bağırsaklardan dışarıya atılmaktadır. İkinci önemli kural ise yemek saatlerini düzenlemekle geçer, sabah kahvaltısı en geç 08. 00 a kadar yapılmış olmalıdır, akşam yemeği ise en geç 18. 00 a kadar yapılmalıdır bu saatler dışında metabolizma çok yavaş çalışacağından yenilecek yemekler yağ olarak vücuda dönecektir. Bu saatler dışında da tabi ki aç kalınmayacak bir şeyler tüketilecektir ama dikkat edilecek konu bu saatler dışında kalorisi düşük besinler alınmasıdır, salata, meyve, bir kase yoğurt, bir bardak süt gibi metabolizmayı gereksiz yere yormayacak besinler tüketilmelidir.

Günlük öğün sayısı artırılmalı birden fazla ara öğün yapılmalıdır tabi bu ara öğünler de de kalorisi düşük ama doyurucu besinler tüketilmelidir ara öğünlerde bu kurallara ek olarak metabolizmayı hızlandırıcı besinler tüketilmelidir bunların başında yeşil elma, zeytin yağlı bir salata, yeşil çay gelebilir bunların her biri her gün tüketilmelidir. Ana öğünlerde mutlaka protein alımına dikkat edilmeli, her besin tüketilmelidir fakat az miktarda. Genel kurallar hep bu yöndedir tabi bunların dışında günlük hareketler artırılmalı az bile olsa tempolu yürüyüşler yapılmalıdır. Bu kurallara dikkat edilirse 1ay da en az 5 kilo vermek artık hayal olmaktan çıkarak hemen alışverişe yönlenmeye sebep olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir