Home / Sağlık / Selülit için bitkisel çözümler

Selülit için bitkisel çözümler

Cildin altında bulunan yağlı bölgenin sıkışıp su toplamasıyla ortaya çıkan selülitler, kadınlarda daha sık ortaya çıkan bir problemdir. Selülit oluşumunun kiloyla bir alakası bulunmamaktadır ve herkeste görülebilir. Bacak, baldır ve kol gibi bölgelerde oluşan selülit, yanlış beslenme, fazla sigara kullanımı, gün içerisinde vücudun fazla hareketsiz kalması, aileden gelen genetik faktörler yanında aşırı stres ve doğum kontrol haplarınının kullanımı neticesinde ortaya çıkabilmektedir.

Ama selülit için bitkisel çözümler bulunmaktadır. Selülit oluşumunu engellemek, selülit oluşumunu geciktirmek ve mevcut selülitlerin görünümünü azaltmak için kolaylıkla aktarlarda bulabileceğiniz doğal yağların yanı sıra selülitler için bitkisel çözümler bulunmaktadır.

Nitelikli masaj terapistleri uçucu yağların banyo suyuna ve ya masaj yağına eklenerek cilde uygulamanın selülitlerin daha az görünmesinin mümkün olabileceğini ifade etmektedirler. Selülit için uçucu yağlar greyfurt uçucu yağı ve sardunya uçucu yağlarını tatlı badem yağı ya da zeytinyağı gibi taşıyıcı bir yağ yardımı ile karıştırılarak vücudunuza masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Selülit için bitkisel çözümlerden bir başkası da elma sirkesidir. Elma sirkesi selülit oluşumunu engelleyen bitkisel çözümdür. Her duştan sonra selülitli bölgeye elma sirkesi ile masaj yapılarak iki hafta içerisinde sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme sahip bir vücudu gözlerinizle göreceksiniz.

Elma sirkesinin bulunduğu başka bir bitkisel reçete daha bulunmaktadır. Elma sirkesi ve suyu eşit miktarlarda karıştırın ve 3-5 damla limon veya portakal gibi selülit için uçucu yağlardan birini ekleyin ve elde edilen karışımı masaj yaparak cildinize uygulayınız. Streç film ile sararak yarım saate yakın bir zaman dilimizde bu bölgeyi sıcak tutun bu sürenin sonunda cildinizi temizleyin ve nemlendirin.

Kahve ve şeker peelingi de selülit için bitkisel çözümlerden birisidir. Yarım su bardağı ince çekilmiş kahveyi, çeyrek su bardağı esmer şekeri karıştırarak ( isteğe bağlı olarak zeytinyağı da ilave edilebilir.) elde edeceğiniz peelingi selülitli bölgeye masaj yaparak uygulayınız. Masajdan sonra selülitli bölgeyi bol su yardımıyla temizleyiniz.

Selülit için bitkisel çözümlerden bir diğeri de 25 gram melisa yağı,25 gram adaçayı, 25 gram okaliptüs yağı, 15 adet ezilmiş aspirin, 10 tane limon suyu ile bu malzemelerin hepsini karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı selülitli bölgeye uygulayın ama karışımı uyguladığınız selülitli bölgeyi hava almayacak sekilde sararak 30 dakika tempolü yürüyüş ile sardığınız selülitli bölgenin terlemesini sağlayınız. Yürüyüş sonrası selülitli bölgeyi bol su ile yıkayabilirsiniz.

Selülit birçok insanın karşı karşıya kalabileceği bir problemdir fakat selülit için bitkisel birçok bitkisel çözüm vardır. Bitkisel çözümler yardımıyla selülitlerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

About blogyeri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super