Home / Sağlık / Ürtiker Nasıl Tedavi Edilir?

Ürtiker Nasıl Tedavi Edilir?

Ürtiker genel olarak deride değişimler gösteren kızarıklık şeklinde oluşan ve kaşıntı ile ortaya çıkmaktadır. Ürtiker nasıl tedavi edilir diye sorulduğunda ilk olarak düşünülen alerjik reaksiyon oluşumuyla kendini belli etmektedir. Bazen deride kızarıklıklar şeklinde görülen bazen de kaybolan yapısıyla değişim gösterebilmektedir.

Daha sonra kızarıklıklar kabarıp ve vücudun her yerine dağılmaktadır. Deri döküntüleri kaşıntı insanların çoğunda enfeksiyona bağlı, ilaç kullanımı fazla olan ve ayrıca alerjisi olan kişilerde daha çok görülmektedir.

Alerjiye yol açan her ürünü ya da besini kullandığınız anda ürtikere yol açabilmektedir. Tedavi şekli öncelikle doktor tarafından muayene sonucunda gerekli tedavi başlamaktadır. Hasta bu konu hakkında bilgilendirilmeli ve vücuda dokunan yiyeceklerden uzak durması sağlanmalıdır. Soğuk duş alarak vücutta oluşan kızarıklara iyi gelmektedir.

Doktorun önerdiği ilaçları kullanmanız gerekmektedir. Eğer rahatsızlığınız şiddetli geçiyorsa hemen hastaneye giderek cildi rahatlatacak yöntemleri denemenizde fayda vardır. Ürtiker hastaları evlerde olan tozlardan bile zarar görmektedirler. Ürtiker türleri farklı olup rahatsızlığı olan kişilere göre tedaviler uygulanmaktadır.

About blogyeri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super