Home / Sağlık / Uyku EEG’si Nasıl Çekilir?

Uyku EEG’si Nasıl Çekilir?

Nörolojik olarak bir rahatsızlığı bulunan hastalar üzerinde uygulanmakta olan eeg çekimi hastanın sahip olduğu beyin fonksiyonları hakkında tam ve etkin bir sonuca ulaşabilmek adına kullanılan bir yöntemdir. Hastalık seyirlerinin öğrenilmesinde ya da var olan bir rahatsızlığın tespitinde son derece etken bir yöntem olan eeg çekimi özellikle epilepsi adı verilen ve halk arasında sara hastalığı olarak da bilinen rahatsızlıkların saptanmasında oldukça etkili olmaktadır.

Bu bağlamda; epilepsi hastaları için periyodik olarak belirli dönem aralıklarında uygulanan uykulu eeg genel eeg yönteminden farklı olarak hastanın yaklaşık olarak iki saat gibi bir sürelik uyku hali ile eeg uygulamasına alınmasından itibaren ve eeg esnasında uyutulma yolu ile uygulanan bir yöntem olmaktadır.

Kısacası; uyku eeg si nasıl çekilir sorularına tam ve eksiksiz bir yanıt alabilmek adına epilepsi hastalarının belirli bir süre eeg esnasında uyutulması yolunda cevap verilebilmektedir. Epilepsi hastalığının seyir halinin saptanmasında söz konusu eeg yöntemi oldukça etken bir yöntem olmaktadır.

About blogyeri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super