Ev / Seo / Seo Fiyatlandırması Neye Göre Yapılır?

Seo Fiyatlandırması Neye Göre Yapılır?

Seo Fiyatlandırması Neye Göre Yapılır

1-) Site Yaşı: Site yaşı arttıkça çalışmalar kolaylaşmaktadır ve belirli bir yaştan az olan sitelerde bir fiyat artışı görülmektedir.

2-) Trustrank: Sitelerin trustrank değeri 10 üzerinden hesaplanır ve bu hesaplama Google’nin gözünden güvenilirliği gösterir. Her 1 birimlik artış üzerine 100 TL indirim yapılmaktadır. Örnek: Sitenizin trustrank değerini 5 var sayarsak 500 TL indirim alırsınız.

3-) Sitenin Filtre Geçmişi: Siteniz daha önce herhangi bir google filtresine girmişse sitenize uygulanacak çalışmaların daha dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Eğer sitenizin bir filtre geçmişi var ise fiyat 500 TL artmaktadır.

4-) CMS Türü: Sitelerin yazılımları da çok önemli bir faktördür ve SEO’ya etki eder. Örneğin siteniz WordPress ise 350 TL indirim, Drupal ise 350 TL indirim ve eğer Joomla ise 200 TL indirim alırsınız. Bu sistemlerin dışındaki yazılımlara herhangi bir indirim yapılmamaktadır.

5-) Anahtar Kelime Rekabeti: Anahtar kelime rekabeti analiz edilip 25 farklı gruba göre bir fiyat çıkarılır. Daha sonra ise sitenin bu kelimelerdeki konumu hesaplanarak bir fiyat çıkartılır.

Mantıksal fiyatlama sistemi, 3’ten 1’e çıkarmanın 5’ten 3’e çıkarmayla aynı fark olduğunu bilir fakat daha zor olduğunu tespit eden ve buna göre fiyat çıkaran bir yapay zekadır. Tabi bu fiyatlamayı da en gerçekçi haliyle gösterir.

Örnek: SEO kelimesinde 3.sırada olan bir sitenin 1.sıraya ulaşması için 720 TL ilave edilirken, 4.sıradaki bir site için 1.080 TL ilave edilir. Ders çalışma yolları gibi rekabeti düşük bir kelime için ise 3.sıradaki bir siteyi 1.sıraya çıkarmak için 420 TL ilave edilirken, 4.sıradaki site için 630 TL ilave edilmektedir.

Başka bir unsur ise örneğin 5.sıradan 3.sıraya 140 TL ilave edilirken, aynı kelime 3.sıradan 1.sıraya 420 TL ilave edilir. Aynı zamanda ödeme seçeneklerine göre de ayrı hesaplar çıkartan bir yapay zekadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir