Ev / Yemek Tarifi / Tuzda Balık Nasıl Pişirilir?

Tuzda Balık Nasıl Pişirilir?

Tuzda Balık Nasıl Pişirilir

Tuzda balık nasıl pişirilir öğrenmek ister misiniz? Öncelikle 3-4 kişilik tuzda balık yemeği için yaklaşık bir kiloluk balığa ihtiyacınız var. Bu balık, somon, levrek gibi balık türlerinden herhangi biri olabilir. Balığınızın tuzu fazlasıyla emmemesi için balık derisinin pullu bırakılması gerekmektir. . Bir kabın içerisinde yaklaşık 1 kg salamura tuzu ve 3 yumurta akını güzelce karıştırın.

Tuz çok sertleşirse az bir su ile tuzunuzu yumuşatın. Balığınızı koyacağınız irice servis tabağına salamura tuzundan hazırladığınız karışımdan bir yatak yapın ve balığınızı tuzun içerisine yanlamasına yatırın. Balığınızın içine defneyaprakları ve çeşitli baharatlar koyarsanız balığınızın daha lezzetli olacağını unutmayın.

Tuz yatağına yatırdığınız balığın üzerini güzelce örtün balığınızın tuzu fazla emmemesi için balığı temizlettiyseniz yarık kısmını içe doğru güzelce kıvırın. Örttüğünüz tuzda kırılma çatlama olmamasına dikkat edin ve tuzu çok kalın örtmemeye özen gösterin. Ardından balığınızı 220-225 derecelik fırında 40- 45 dakika pişmeye bırakın.

Ardından fırından çıkardığınız balığın tuzunu bir çekiç yardımıyla kırın ve tuzlarından arındırın. Artık balığınız servis edilmeye hazır durumda olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir