Ev / Astroloji / Astroloji Fal Mıdır?

Astroloji Fal Mıdır?

Astroloji Fal Mıdır

Ortaya çıkan ve çeşitli başlıklarda sınıflandırılan fal ve fal çeşitleri günümüzde birçok adıyla duyulmaktadır. Bunlardan bazıları ”kahve” falı olarak adlandırırken kimileri için eğlence, kimileri için merak duygusunun bastırılmaya çalışılması ile başlayan kahve içerek çeşitli çıkan sembollerin belirli ”falcı” ünvanı ile bilinen kişiler tarafından yorumlanıp karşı tarafa dile getirilmesidir. Bir diğer adı olarak bilinen ”Tarot” falının ise 78 adet karttan oluşmakta olup her bir kartta çeşitli ifadeyi sembol eden resimler bulunur ve baktıran kişinin kendisinin seçip verdiği kartlardan ortaya çıkarılar yorumlardır. Bu tarz fallar herkes tarafından farklı yorumlanarak farklı teknikler ile bakılır. Bu bilindik fallar dışında; su falı, el falı, yüz falı, çay falı ve astroloji gibi fallarda kullanılmaktadır.

PEKİ, ASTROLOJİ FAL MIDIR?

Birçok kişi ve kişiler tarafından merak edilen bu konu tüm yorumcular ve falcı lakapları ile belirlenen kişiler tarafından farklı yorumlanmaktır. Astroloji dalı burçlar, gezegenler ve enerjiler ile ilgilenen bir daldır. Burçlara göre yorumlanarak astroloji adı altında genel olarak yorumlandığı takdirde kişiye özel bir durum belirtmediğinden dile getirdiğimiz klasik fal gruplarına girmez. Fakat kişiye özel olarak yani tek bir kişinin bilgileri, burcu ile falcı’lar tarafından bakıldığı takdirde astroloji falı olmakta ve tamamen kişiye, kişinin hayatını ve hayatının işleyişi üzerine yorumlar yapılarak bakılan karşı tarafa aksettirilen bir fal çeşidi meydana gelir.

Astroloji de söylenilenler doğru çıkar mı?

Herkes tarafından merak edilip sıkça sorulan astrolojide söylenilenler doğru çıkar mı sorusuna yanıt olarak kesin çıkar veya çıkamaz demek çok zordur. Bakan kişilere göre bu durum değişiklik göstermekte olup kimilerinde doğru çıkar iken kimilerimizde isabet geçer ve kimilerimizde ise bizlerden bağımsız durumların söylenildiği ortaya çıkmaktadır. Bu tip durumlarda asıl olan önemli konu astroloji ve benzer fal çeşitlerinin kimler tarafından bakıldığı ile alakalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir