Ev / Astroloji / Bir Kişinin Birden Fazla Burcu Olur Mu?

Bir Kişinin Birden Fazla Burcu Olur Mu?

Bir Kişinin Birden Fazla Burcu Olur Mu Arada Kalan Burçlar Hep merak edilir bir kişinin birden fazla burcu olur mu? Cevap hayır olamaz gibi gelse de astrolojide durum biraz daha farklıdır. Sorunun cevabı evet, bir insanın birden fazla burcu olabilirdir. Bu astronomi alanında sanılandan çok daha sık rastlanılan bir durumdur. Sebebi ise, doğum tarihinin iki burcun arasında kalması sonucu, kişinin iki burcun da etkisinde olmasıdır. Bu durum da kişiyi iki burçlu bir hale getirmektedir. Doğum Tarihi Çok Etkili Burçların dönencelerinde, yani bir burç bitip de diğer burcun başladığı tarihe yakın tarihte doğanlar, bir önceki burcun da etkisinde kalırlar. Hatta kimi…

İncele Genel Bakış

iyi

User Rating: Be the first one !

Bir Kişinin Birden Fazla Burcu Olur Mu

Arada Kalan Burçlar

Hep merak edilir bir kişinin birden fazla burcu olur mu? Cevap hayır olamaz gibi gelse de astrolojide durum biraz daha farklıdır. Sorunun cevabı evet, bir insanın birden fazla burcu olabilirdir. Bu astronomi alanında sanılandan çok daha sık rastlanılan bir durumdur. Sebebi ise, doğum tarihinin iki burcun arasında kalması sonucu, kişinin iki burcun da etkisinde olmasıdır. Bu durum da kişiyi iki burçlu bir hale getirmektedir.

Doğum Tarihi Çok Etkili

Burçların dönencelerinde, yani bir burç bitip de diğer burcun başladığı tarihe yakın tarihte doğanlar, bir önceki burcun da etkisinde kalırlar. Hatta kimi zaman kendi burçlarının değil, kendinden bir önceki burcun özelliklerini taşırlar. Örneğin: Yay Burcu; 23 Kasım ile 21 Aralık arasında doğanları kapsar. Örnek olarak 22 Aralıkta doğan birisi yıldız haritasına göre oğlak burcundadır ama ağırlıklı olarak yay burcu özelliği taşıyacaktır. Hatta bakıldığında oğlak ile pek de fazla ortak özelliği olmadığı görülebilir. İşte böyle kişiler çift burçlu kişilerdir.

Gerçek Burç Nasıl Belirlenir?

Doğum tarihine göre içinde bulunduğu burcun üyesi olduğunu düşünen bu kişiler, doğal olarak daha önceki burca dahil olduğunu söylemezler. 22 Aralıkta doğan kişi de sorulduğunda oğlak burcu olduğunu söyleyecektir ancak büyük oranda yay özellikleri taşıyacaktır. Bu durum yükselen ve alçalan burçlarla karıştırılmamalıdır. Yükselen burç tamamen farklı olup, doğum saatine göre bulunmakta ve kişinin kendi burcunu destekleyen özellikler sunarak, iki burcun birleşiminin özelliklerini yansıtmaktadır. Çift burçlu olmak, daha doğrusu burçlarda arada kalmak ise, tamamen doğum tarihiyle alakalı bir durumdur. Burçların değişim tarihlerine bir gün, hatta birkaç gün kala doğan insanlarda sıkça görülebilen bir durumdur ve kişi iki burcun özelliğini de taşıyabilir. Bu duruma çift burçluluk denilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir