Ev / Dekorasyon / Bahçe mobilyaları nasıl seçilmeli?

Bahçe mobilyaları nasıl seçilmeli?

Bahçe mobilyaları nasıl seçilmeli

Günümüz dünyasında insanlar kalabalık yerleşim yerlerinden oldukça sıkılmış durumda olup, ev alırken özellikle müstakil evleri tercih etmeye başlamıştır. Müstakil evlerde dikkat çeken en önemli konu ise şüphesiz ki evin bahçesidir.

Kışın bitmesiyle birlikte güneş yüzünü göstermeye başladı. Isınan havalarla ağaçlar çiçek açtı, her yer yeşile boyandı. Böylelikle artık bahçe keyfi yapma zamanı geldi. Peki, evimizin bahçesini görsel ve konfor bakımdan nasıl daha güzel hale getirebiliriz?
Özellikle bahçe mobilyaları nasıl seçilmeli? Seçimde nelere dikkat edilmeli? Gibi soruların cevaplarına bakacak olursak; öncelikle bahçenize alacağınız mobilyaların yapısı bahçenizin bulunduğu konumun iklim şartlarına uygun olmalıdır. Dikkat etmeniz gereken diğer etken ise, almak istediğiniz mobilyaların güneşe karşı dayanıklı olmasıdır.

Tercih edeceğiniz mobilya ahşap malzemeden yapılmış ise dikkat etmeniz gereken şey, mobilya yoğunluğunun yüksek olmasıdır. Akasya, tik ve bolou gibi ağaçların yoğunlukları ve güneşe dayanıklılıkları yüksek olduğundan, seçiminiz bu ağaçlardan birinden üretilmiş mobilyalar olmalıdır.
Ahşap değil de plastik mobilya düşünüyorsanız, burada dikkat etmeniz gereken husus; plastikte kullanılan kimyasal maddenin kalitesidir. Plastiği kalitesiz bir maddeden yapılmış ise, mobilyanız güneş ışığına maruz kalarak zamanla sararacaktır. Plastik mobilyalarda en çok görülen sıkıntılardan biri ise, ayaklarının kırılmasıdır.

Bahçe mobilyaları seçiminde en çok tercih edilen mobilya ürünleri arasında tikten yapılmış ahşap mobilyalar, alüminyum üzeri rattan örgülü mobilyalar ve paslanmaz çelikten üretilmiş mobilyalar ön plana çıkmaktadır. Tik, en dayanıklı ağaç türü olduğu için tercih edilirken; alüminyum üzeri rattan örgülü mobilyalar, hafif, kolay yıkanabilir, paslanmaz ve bakıma ihtiyacı olmaması gibi özelliklerinden dolayı tercih edilir. Paslanmaz çelikten üretilen bahçe mobilyaları ise dört mevsim kullanılabilir olduğundan dolayı tercih edilmektedir.

Bahçe mobilyalarında en önemli eşyalardan birisi minder seçimidir. Minder seçerken dikkat etmeniz gereken şey ise süngerin kalitesidir. Özellikle de gri minderler çabuk deforme olmaz ve kolay çökmez özellikte olduğu için sık tercih edilmektedir. Minder seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise süngeri örtmede kullanılan kumaşın kalitesidir. Seçilecek kumaşın su ve leke tutmaz, alev almaz gibi özellikte olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir