Ev / Genel Kültür / Opel Corsa Kronik Arızaları ve Çözümleri

Opel Corsa Kronik Arızaları ve Çözümleri

Opel Corsa Kronik Arızaları ve Çözümleri Opel Corsa ilk piyasaya sürüldüğün de yıl 1982 idi ve birçok kişi tarafından hem ekonomik bir motora sahip olması hem de kullanışlı bir vasıta olması dolayısıyla en çok tercih edilen araçlardan olmuştur. Ancak her otomobil de karşılaşıldığı gibi Opel Corsa kronik arızaları ile de karşılaşılması mümkün olmaktadır. Opel Corsa kronik sorunları nelerdir? İlk olarak direksiyon kutusu ve partikül filtresi sorunlarına rastlanmaktadır. Direksiyon kutusu içerisin de bulunmakta olan parçaların eskimiş olması nedeniyle bu sorunla karşılaşılmaktadır. Parçalar değiştirilmiş olsa bile problem kökten çözülememektedir. Bu sebeple direksiyon seti değiştirilmelidir. Diğer problemin partikül fiktresin de tıkanmaların yaşandığı yönün…

İncele Genel Bakış

iyi

User Rating: 4.65 ( 1 votes)

Opel Corsa Kronik Arızaları ve Çözümleri

Opel Corsa ilk piyasaya sürüldüğün de yıl 1982 idi ve birçok kişi tarafından hem ekonomik bir motora sahip olması hem de kullanışlı bir vasıta olması dolayısıyla en çok tercih edilen araçlardan olmuştur. Ancak her otomobil de karşılaşıldığı gibi Opel Corsa kronik arızaları ile de karşılaşılması mümkün olmaktadır.

Opel Corsa kronik sorunları nelerdir?

İlk olarak direksiyon kutusu ve partikül filtresi sorunlarına rastlanmaktadır. Direksiyon kutusu içerisin de bulunmakta olan parçaların eskimiş olması nedeniyle bu sorunla karşılaşılmaktadır. Parçalar değiştirilmiş olsa bile problem kökten çözülememektedir. Bu sebeple direksiyon seti değiştirilmelidir.

Diğer problemin partikül fiktresin de tıkanmaların yaşandığı yönün de analizler yapılmıştır. Bu problemin ve genel tüm problemlerin saptanıp çözümlenmesine dair otomobilin periyodik bakımlarına muhakkak önem verilmelidir. Otomobilin ömrünün uzamasın da tüm bakımlarının yaptırılması gerekmektedir.

Özellikle easytronik vites takımına sahip olan opel corsalarda ise F hatası beyninde sorun olduğunu belirtmektedir ve kronik bir sorundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir