Ev / Sağlık / Denizde Yüzerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Denizde Yüzerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Denizde Yüzerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Yaz aylarında serinlemek için özellikle deniz tatili tercih edilmektedir. Yüzme bilen ya da bilmeyen birçok kişi denize girmektedir. Deniz serinlemek için güzel bir yöntem olsa da yüzme bilinmediği zaman tehlikeli olmakta ve can kayıplarına yol açmaktadır. Bu nedenle denize girmek istendiğinde yüzme kesinlikle öğrenilmelidir. Yüzme bilen kişilerin eşliğinde denize girmek yüzme bilmeyen kişilerin can güvenliği açısından önemlidir.

Denizde yüzerken dikkat edilmesi gerekenler? nelerdir hangi yöntemler hayat kurtarır bunların bilinmesi oldukça önemlidir. Denide yüzen kişilerin çoğu profesyonel olarak yüzme eğitimi almazlar bu nedenle serbest stil yüzüş tekniğini bilmektedirler. Serbest stil yüzülürken 3 kol 1 nefes tekniği uygulanmaktadır. Yani 1 kol hareketi boyunca nefes alınır ve 3 kol hareketinde bu nefes verilir. Bu şekilde yüzüldüğü zaman yüzme mesafesinin ne kadar olduğu kolayca anlaşılır. Etrafta tekne ya da herhangi bir cisim var mı bunlar fark edilir. Dalgalı olan bir denizde yüzülüyorsa kurbağalama şeklinde yüzülmesi daha iyidir.

Denizde bulunan şerit alanlarının geçilmemesi gerekir. Denizde tehlikeli oyunlardan kaçınılmalıdır. Ayağına sık sık kramp giren kişiler denizde çok fazla açılmamalıdır. Dikkat edilecek bu küçük ayrıntılar hayat kurtarmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir