Ev / Sağlık / İncirin faydaları nelerdir?

İncirin faydaları nelerdir?

İncirin faydaları nelerdir?

Yazımızın başlığına baktığınızda ilk aklınızdan geçen,her zaman karşınıza çıkabilecek,sağlıklı yaşam içerikli,bir yazı değil mi? İşin eğlencesi de burada başlıyor işte.Soruyu biz soruyoruz siz cevap veriyorsunuz.sorumuz neydi hatırlayalım; İncirin faydaları nelerdir?

İster kurutup ister yaş, hiç fark etmez, saymakla bitmeyecek faydası var bu meyvenin; Fakat sizin ihtiyacınız nedir? Haydi, madde madde inceleyelim:

1- Mesela süt içemeyen bir kişisiniz, belki sağlık nedenli belki de sadece tadını sevmediğinizden. İşte bu noktada imdadınıza incir yetişiyor. Çünkü mucize meyvemiz incirin içinde yüksek oranda kalsiyum ve fosfor var ki bu da kemik ve diş gelişimi için çok önemlidir. Kemiklerimiz ne kadar güçlü olursa ilerleyen yaşlarımızda ortaya çıkabilecek hastalıklarında önüne geçmiş oluruz.

2- Siğiller ah o siğiller ne başa beladır. Hele ki ergenlik çağında mutlaka karşımıza çıkmıştır. Ama artık endişeye gerek yok. Körpecik incir yaprağından sızan sütü sürdünüz mü üstüne, tamamdır.

3- Çağımızın bela hastalığı, evlerden ırak kansere karşıda güçlü bir silahtır incirimiz. İçindeki benzaldehit maddesi ile kanserli hücrelerin büyümesini önler. Vücudunuzda kanser oluşumuza karşı da koruyucudur.

4- Hayatı rejim ile geçmiş ama tatlıdan da asla vazgeçemeyenlerinde imdadına yetişmiş incirimiz. Ara öğünlerde hem tokluk hissi vermesi hem de sadece 50 kalori olması ile diyetlerimizin yardımcısıdır.

5- Kurutulmuş incir yaprakları ile özel mi özel bir madde hazırlanır ki basur ve çıbanlar bile karşı koyamaz karşısında.

6- Sindirimi de çok kolay olduğu için vücudunuzu yormaz birde yetmiyormuş gibi sizi bakterilere karşı da korur.

7- Kuru inciri cevizle yediğinizde ki ben içinde öneririm muhteşem bir tattır, vücudu zehirlerden korur hatta öksürüğe bile iyi gelir.

8- Sindirim sistemimizi bu kadar iyi çalıştırıp her derdimize deva olan incir kabızlıkta da açık ara öndedir rakiplerine göre.

9- Yüksek oranlarda protein vitamin ve mineral içeren incir, kolesterole karşı da bir koruma aracımızdır. Kolesterol denen o illetin kana karışmasını önler, bizi bir kahraman edası ile korur.

Bu kadar maddeleri sıraladıktan sonra herhalde siz kendinizin neye ihtiyacı olduğunu ve incirin sizde neye iyi geldiğini bulmuşsunuzdur diye tahmin ediyorum. Sağlıklı olmak ve dinç kalmak için ihtiyacımız olan sadece doğru beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir