Ev / Sağlık / Üşümek Neyin Belirtisi Olabilir?

Üşümek Neyin Belirtisi Olabilir?

Üşümek Neyin Belirtisi Olabilir?

Üşüme fizyolojik sebeplerden dolayı ortaya çıkar. Kimi insan sürekli üşüme içerisinde olur bu üşüme soğuk havalara bağlı kalmadan sıcak havalarda bile üşüdüğünü hisseder. Kısaca sağlıklı insanlar başka sağlıklı insanlara göre üşüyebilir. Fakat sürekli üşüme hali başka bir boyuta dönüşmesine yol açar. Lakin sürekli üşümek bir hastalık belirtisinin habercisi olabilir.

Peki, neden sürekli üşüme fonksiyonları içerisinde olmakta ve sürekli üşümek neyin belirtisi olabilir ki kişi sürekli halde üşür. Bunun kısaca cevabı Tiroid bezinin yeterli fonksiyon yapmadığı durumlarda üşüme görülür. Ayrıca kan şekerinin sürekli kişilerde düşük seyretmesi de üşümenin başlıca sebepleri arasındadır. Genel olarak üşümenin en önemli nedenlerinin arsında boy gösteren kansızlıkta üşümeyi önemli açıda tetikleyen bir unsurdur.

Kan değerleri normalin altına düştüğü zaman vücuda oksijenin yetersiz dağılamaması dolayısıyla üşüme belirtisi olarak ortaya çıkar. Sürekli üşümenin nedenlerinden biriside hipotraizm hastalığıdır. Bu hastalık sürekli üşümeye neden olur. Yeterli miktarda hormon üretemediği durumlarda görülür. Sürekli üşüme sorunu ilerleme evresinde daha büyük tehlikelere yol açabilir. Bu yüzden üşüme sorunuyla tek başınıza mücadele etmeyip bir doktora danışmalısınız.

hakkında blogyeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir