Ev / Seo / Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar Kelimeler Hakkında Kısa Bilgi

Anahtar kelimenin sözlük anlamı, bir yazıyı kısa ve öz şekilde ifade eden en küçük kelime yada kelimedir. Anahtar kelime yazılacak bütün türlerdeki makale, içerik yazısı gibi yazıların özüdür aslında. Sanatsal veya bilimsel her türlü yazıda anlatılmak istenen bir konu mutlaka vardır. Bu konuları ifade etmek için gelen olarak bir iki cümle kurulur. Anahtar kelimeler ise bu kelimelerin cümlelere indirgenmiş, kısaltılmış halidir. Her türlü süslü ifade çıkartılarak sadece aslen anlatılmak istenen kelime veya kelimelerin yer aldığı cümle veya kelime grubuna anahtar kelime denilebilir. Asıl anlatılanı vurgulamak için farklı kelimelerde kullanılabilir. SEO için anahtar kelime kullanımı çok önem arz etmektedir.

Bir Örnek İle Anlatım

Herhangi mobilya şirketinin ‘’2018 Yılı En Şık Koltuk Takımları’’ adlı bir içerik yazısı yazdığında bunun anahtar kelimeleri seçilmelidir. Bu başlıkta birden fazla anahtar kelime üretilebilir. Anahtar kelime yazılar için çok önemlidir. Aslında anahtar kelime bir nevi o yazının kimliğidir. Başlık ‘’2018 Yılı En Şık Koltuk Takımları’’ idi. Şimdi bu başlıklı bir makale için anahtar kelimeler üretmek istenirse şunlar üretilebilir:

-Koltuk Takımı
-Şık Koltuk Takımları
-Modern Koltuk Takımları
-Mobilya
– 2018 Mobilyaları
-2018 Koltuk Takımları
-En Şık Koltuk Takımları Hangileridir?

Anahtar kelimeler burada yapıldığından daha fazla da oluşturulabilir. İllaki konu başlığında geçen kelimelerin olması gerekmiyor. Tıpkı yukarıda verdiğimiz örnekteki gibi anahtar kelimeler soru cümlelerinden de oluşabilir. Yazıyı yazan kişi veya kuruluşlar bu anahtar kelimelerden en faydalı olanları seçip yazı içerisinde sıkça yer vermelidir. Hangisinin daha faydalı olacağı dikkate alınarak seçim yapılmalıdır. Kısacası anahtar kelime yazılan yazı veya konu hakkında bilgi verir. İnternetten araştırma yapan insanlar sitelerde yer alan yazıları anahtar kelimeler aracığı ile bulabilirler. İşte bu anahtar kelimenin asıl özelliğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir