Ev / Seo / Nasıl backlink kazanılır?

Nasıl backlink kazanılır?

Nasıl backlink kazanılır

Öncelikle backlink kavramını şöyle açıklayabiliriz; bir web sitesinin başka bir web sitesinde linkinin bulunması. Bu yöntem web sitesinin arama motorlarında üst sıraya gelmesinde önemli ve etkili bir yöntemdir, özellikle ziyaretçi sayısının çok fazla olduğu web sitelerinde backlink bulunması o web sitesi için büyük önem taşır.
Peki nasıl backlink kazanılır? sorusuna gelecek olursak bunun birçok yöntemi vardır. İlk olarak ücretli backlinkler alabilirsiniz fakat bu yöntemi yeni açılmış bir web sitesi için kullanmanın doğru olacağını sanmıyorum, bu sebeple bu yöntemin çok fazla üzerinde durmayacağım. Başka bir yöntem ise blog sitelerinde misafir olarak yazı yazmanızdır özellikle de ziyaretçi sayısı fazla olan blog sitelerinde misafir olarak yazı yazarsanız web siteniz için daha çok ziyaretçi kazanabilirsiniz ve haliyle arama motorlarında web siteniz en üst sıralara çıkar. Buna benzer bir yol ise başka web sitelerinde yorum yapmaktır bu yöntem de blog sitelerinde yazmak gibi yüksek ziyaretçili web sitelerinde yorum yapılırsa daha fazla ziyaretçi elde edilebilir.
Diğer bir yöntemi anlatacak olursak bu yöntem başka web siteleri ile link değişimi yapmaktır, genellikle arkadaşlarınız arasında anlaşıp birbiriniz arasında link değişimi yapmak daha kolay olsa da daha çok ziyaretçisi olan bir web sitesi ile anlaşıp link değişimi yapmak web siteniz için daha çok önem taşıyacaktır. Bir diğer yöntem ise sosyal ağ sitelerinde link paylaşımı yapmaktır biliyorsunuz ki en çok ziyaretçi bulunan yerler sosyal ağ siteleridir ve büyük bir kitleye ulaşmak için en hızlı yöntem sosyal ağlardır ve arama motorlarının son zamanlarda en çok tercih ettiği yerlerdir. Son olarak söylemek gerekirse birde etik olmayan yöntemlerle backlink kazanma yolları vardır fakat bunlara değinmek dediğim gibi etik olmaz ve sizlerin de bu yöntemlerden uzak durmasını tavsiye ederim.
Araştırmalara bakılacak olursa en iyi yöntem bloglarda misafir olarak yazmak ve başka web sitelerinde yorum yapmaktır ve kısa sürede amacınıza ulaşmanızı sağlayabilir. Eğer site içeriğiniz çok ise ve geleceğe dair planlarınız var ise ücretli yöntemi de seçmeniz sizin için faydalı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir