Ev / Teknoloji / En İyi Yabancı Teknoloji Markaları Ve Öne Çıkan Ürünleri

En İyi Yabancı Teknoloji Markaları Ve Öne Çıkan Ürünleri

En İyi Yabancı Teknoloji Markaları Ve Öne Çıkan Ürünleri

Teknoloji çağının gelişen dünyasında her ülkeden farklı farklı ve yeni markalar görmekteyiz. Gerek sosyal medyadan gerekse yazılı ve görsel medyadan kendi markalarını tanıtma ve kendi ürünlerini milyonlara duyurmaya çalışan bu şirketlerin karşısında geçmişten beri köklü ve hızlı bir şekilde tüketici kitlesini büyüten saygın teknoloji firmalarının olduğunu biliyoruz. Yıllardır adlarını duyduğumuz ve dünyanın her yerinden milyonlarca tüketicisi bulunan bu markalardan bazılarına bir göz atalım.

Samsung
Güney Kore asıllı Samsung firmasının kuruluşu 1938 yılına dayanmaktadır. Kimyasallardan giyim ürünlerine, tıbbi ekipmanlardan, inşaat alanına kadar geniş bir ürün yelpazesi olan bu firmanın asıl bilinen ürünleri ise genellikle elektronik ev eşyaları ,telefonlar ve kişisel bilgisayarlardır.

2017 yılında Laptop alanında notebook9 serisiyle tüketicilere ulaşan Samsung’un dünya çapında en çok kullanılan ürünleri ise şüphesiz cep telefonları. Özellikle GalaxyS serisi note serisi Samsung’un en çok bilinen android cep telefonlarıdır.

Intel
Amerika Birleşik Devletleri’nde 1968’de Gordon Moore tarafından kurulan Intel firmasının ürün yelpazesini Anakart, işlemci, SSD bellekler ve modemler oluşturuyor. Dünya çapında milyonlarca tüketicisi olan firmanın teknoloji alanına getirdiği yenilikler ise saymakla bitmiyor. Bugün neredeyse her işlemcide kullanılan çoklu çekirdek işlemci teknolojisini dünyaya tanıtan firmanın öne çıkan ürünler ise özellikle intel core i3,i5 ve skylake i7 serisi işlemcileri gibi gözüküyor. Yakın zamanda pazara sürülecek i9 serisinin ise kullanıcılardan nasıl bir izlenim alacağı merak konusu.

Microsoft
1975 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington Eyaleti’nde kurulan Microsoft şirketini ise bugün dünyanın her yerinde rahatlıkla görebiliyoruz. Dünyanın en çok kazanan teknoloji firması olan Microsoft’un yazılımdan, donanıma, akıllı telefonlardan tüketici elektroniğine kadar uzanan bir hizmet alanı var. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Microsoft’un başlıca ürünleri ise Windows,Lumia ve Xbox gibi ürünlerdir.Özellikle Windows ve Xbox için sürekli çıkan yeni yazılım ve oyunlar kullanıcıların Microsoft’a olan bağlılığını arttırıyor.

Apple
1 Nisan 1976 tarihinde Steve Wozniak, Ronald Wayne ve Steve Jobs tarafından kurulan Apple şirketi kurulduğu dönemden beri Microsoft’la sıkı bir rekabet içinde bulunmaktadır. Microsoft’la benzer ürün alanlarına sahip olan Apple şirketi aynı zamanda Samsung’dan sonra ciro açısından dünyanın en büyük ikinci bilgi teknoloji şirketidir.

Milyonlarca kullanıcısı olan Apple şirketinin alanlarında devrim yaratan teknoloji ürünleri bugün en çok rağbet gören ürünler arasındadır. Bu ürünlerin en başında iPhone serisi telefonlar ve MacBook serisi laptoplar olsa da iPod ve iPad serileri de başarılı olan ürünlerindendir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir