Ev / Teknoloji / Facebook nedir ?

Facebook nedir ?

Facebook nedir

Facebook, eskiden bir zamanda arkadaşlarınız hesap açtığı için, hem onların tavsiyesi üzerine hem de merakınız dolayısıyla kapağını hafifçe aralayıp sonra içine dalmış olduğunuz bir kitaptır.

Olayın aslı şöyle ki; iki kafadarın ödev yapmak için tasarlamış oldukları bu website, Nasıl oldu da bugün buralara kadar geldi merak uyandırıcı doğrusu. Ki zaten sebebi de merak!

Tavsiye alıp alıp merakımıza yenik düştük ve uçsuz bucaksız sosyal medya çayırında kendimizi koşarken bulduk. Her ne kadar somut hayatı çekilmez bir duruma soksa da, kimse halinden hoşnutsuz değil. İş bu noktaya gelince Facebook nedir? diye sorduğumuzda insanlar; “O olmazsa Nasıl olacak ki?” Ya da ” Bu şey olmadan önce biz ne yapıyorduk?” diye alakasız ama, kendilerini ancak anlatabildiği cümlelerle karşılaşabiliyoruz.

Facebook günümüzde birbirimizle gerek iş, gerek aşk, gerek arkadaşlık gerek ise araştırmalarımızı yapabildiğimiz acayip değişik bir sosyal ağdır.

Renkleri, sürekli güncellenen tasarımı ve kişilere özel yansıttığı yaşanmışlıklarıyla beraber hayatımızda büyük bir yer kaplıyor. O kadar kullanıcıya sahip ki; Dünya’nın en büyük 3. büyük ülkesi olarak nitelendiriliyor.
Ve ayrıca o kadar çok çeşitli içeriğe sahip ki; kim ne isterse, anında ona göre istediği her şeyi bulabilir.

Bir insanı eğer tanımak istiyorsanız Facebook profilini incelemeniz yeterli. Çünkü herkes orada ve her şeyi açıkça ortada. Zaten henüz doğmamış çocukların bile Facebook hesapları olduğu için pekte fazla kelimeye gerek yok aslında.

Velhasıl nice sosyal medyacılar gördük ancak bomba patladığında bile, “tek parça” olup olmadığımızı soran tek sosyal medya Facebook, her zaman yanımızda olduğunu bir kez daha gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir