Ev / Teknoloji / Teknolojisini kendi geliştiren ülkeler hakkında bilmeniz gerekenler

Teknolojisini kendi geliştiren ülkeler hakkında bilmeniz gerekenler

Teknolojisini kendi geliştiren ülkeler hakkında bilmeniz gerekenler

Teknoloji çağında olduğumuz bu zamanlarda bir ülkenin teknolojisini kendi geliştirmesi ve dünya üzerinde geliştirdiği bu teknoloji sayesinde bir başarı elde etmesi gerçekten hafife alınmayacak bir durumdur. Dikkat edecek olursak teknoloji üreten ülkeler her zaman üretemeyenlere göre bir adım değil birkaç adım öndedir. Aslında en önemli nokta ise teknolojisini sadece kendisi geliştiren ülkeler bağımsızdır.

Bildiğiniz gibi çağımızda bir ülkenin dışa bağımlı olmaması çok büyük önem arz etmektedir. İşte tamda bu noktada bir ülke için teknolojik devrimlerin öneminin çok yüksek olması gerekir. Teknolojinin fazla seviyede gelişmesiyle bu konuda zayıf ülkelerin bu hıza yetişmesi zor olsa da yapılacak birkaç ufak hamle ile önemli yerlere gelinebilir diye düşünüyorum. Aslında bir ülkenin en önemli mirası yetiştirmiş olduğu genç nüfusudur. Bu genç nüfus o kadar önemli ki bir ülkenin her alanda ilk sıralara yerleşmesine olanak sağlayabilir.

Bir ülke teknoloji alanında gelişmek ve devrimler yapmak istiyorsa genç nüfusuna çok değer vermelidir. Ülke bu nüfusa destek olursa gençlerde bir o kadar ülkesi için büyük işler yapacaktır. Dikkat edecek olursak şu an teknolojisini kendi üreten ülkeler genç nüfusu ile bu alanda daha da ileri gitmektedir. En güzel örneklerden biri ise mutlaka Japonya olacaktır.

Teknolojisini kendi geliştiren ülkeler hakkında bilmeniz gerekenler öncelikle dışa bağımlı olmadıklarıdır. Yukarı da bahsettiğim gibi bu çok önemlidir. Bu ülkeler dünya üzerinde her zaman teknolojileri ile hüküm sürerler. Artı olarak ülke ve dünya genelinde markalaşmış şirketleri ile ekonomileri her zaman çok gelişir. Bu ülkelerde yaşayan insanlar en son teknolojiyi her zaman en önce alan ve kullanan kişiler olarak bence çok şanslılar. Oysa biz o teknolojiye seneler sonra ulaşabiliyoruz. Yine de halimize bazen şükretmek gerekir.

Teknolojisini kendi geliştiren bir ülkede yaşamak gerçekten güzel olur diyebilirim. Öyle bir ülkede sürekli gelişen bir teknoloji olduğu için bizim ülkemizde olduğu gibi bir telefon bir araba parasına satılmıyor. Yani her zaman uygun fiyatlara teknoloji hep elinizin altında oluyor. Oysa biz çocuğumuza bir bilgisayar almaya kalksak dünya paralar ödememiz gerekiyor. Böyle bir durumda sizce teknoloji geliştirebilir miyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir