Ev / Zayıflama / Kilo Almamak İçin Neler Yapılır?

Kilo Almamak İçin Neler Yapılır?

Kilo Almamak İçin Neler Yapılır Kilo vermenin birçok kişi için kâbus olması özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla sıklıkla gündeme gelen bir konudur. Tatil dönemlerini formda ve sıkı bir vücutla geçirmek isteyenler kış aylarında aldıkları kiloları vermenin telaşına kapılır. Hemen her sene yaşanan bu stres, kişiler için yaz aylarının yaklaşmasını ağır diyetler ve yoğun tempolu sporlar ile eziyet haline dönüştürmektedir. Bu sebeple görüntüsüne ve sağlığına dikkat eden bireyler bu işi tersten ele alıp, kilo vermenin yollarını araştırmaktansa kilo almamanın yöntemlerini bulmaya çalışmaktadır. Böylece stressiz, suçluluk duymadan yemek yemenin tadını çıkarırken, sağlıklı ve bilinçli beslenmenin rahatlığıyla enerjileri de yüksek tutabilmektedirler. Peki, kilo almamak…

İncele Genel Bakış

iyi

User Rating: 4.5 ( 1 votes)

Kilo Almamak İçin Neler Yapılır

Kilo vermenin birçok kişi için kâbus olması özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla sıklıkla gündeme gelen bir konudur. Tatil dönemlerini formda ve sıkı bir vücutla geçirmek isteyenler kış aylarında aldıkları kiloları vermenin telaşına kapılır. Hemen her sene yaşanan bu stres, kişiler için yaz aylarının yaklaşmasını ağır diyetler ve yoğun tempolu sporlar ile eziyet haline dönüştürmektedir. Bu sebeple görüntüsüne ve sağlığına dikkat eden bireyler bu işi tersten ele alıp, kilo vermenin yollarını araştırmaktansa kilo almamanın yöntemlerini bulmaya çalışmaktadır. Böylece stressiz, suçluluk duymadan yemek yemenin tadını çıkarırken, sağlıklı ve bilinçli beslenmenin rahatlığıyla enerjileri de yüksek tutabilmektedirler. Peki, kilo almamak için neler yapılır?

Kahvaltı Öğününü Atlamayın, Aldığınız Kaloriler Yarı Yarıya Azalsın

İş temposu içinde atladığınız kahvaltı size pahalıya patlamaktadır. Düzenli ve etkili bir kahvaltı ile gün içinde alacağınız kalorileri yarı oranında azaltabilirsiniz. Kahvaltınızı düzene oturtmanızın metabolizmanız üzerinde olumlu etkileri olmasının yanında kan şekerinizi de düzene sokmasıyla sonraki öğünlerinizde daha az yemenize dolayısıyla kilo almamanızın engellenmesine sebep olur.

Bunun yanında tokluk hissi veren yiyeceklerin tüketilmesine öncelik verilmesi hem daha geç acıkmanıza hem de yine belirli ve düzenli saatte oturduğunuz öğle yemeğinden daha az yemek yemiş olarak kalkmış olmanıza olanak sağlar. Süt ürünleri olan peynir ve yoğurtla birlikte yumurta ve zeytin tüketerek hem sağlıklı proteinler ile uzun süre tok kalabilir hem de tam tahıllı ürünler ve yeşillikler ile yine kolaylıkla sindirebileceğiniz karbonhidratlarla kahvaltınızı renklendirebilirsiniz.

Formunuza Düşman Ürünlerle Aranıza Mesafe Koymalısınız

Kilo almamak adına hayatınızdan bir şeylerin çıkarmanın çok zor olduğu aşikâr ancak formda bir vücudun fedakârlık olmadan elde edilemeyeceğini ve bunun zorunlu olduğunu aklınızdan çıkarmamanız lazım. BU sebeple küçük dokunuşlar ile hayatınıza büyük katkılar yapabilir ve kilo vermenin zorluğundan kendinizi kurtarabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz kola, meyve suyu gazoz soğuk çay gibi kalorisi yüksek içeceklerden uzak durmak, en azından azaltabildiğiniz kadar azaltmaktır. Benzer şekilde patates, makarna ve ekmek gibi nişastası yüksek ürünleri tüketmekten kaçınmanız bilinçli diyetinizde size büyük avantaj sağlayacak.

Şekerden Uzaklaşın, Kendinize Ara Öğünler Koyun

Şekerin diyet düşmanı hatta sağlık düşmanı olduğu herkesçe bilinen bir gerçeğe dönüştü Size aldırdığı kalorinin yanı sıra daha çabuk acıkmanıza ve vücudunuzdaki hormonların tabiri caiz ise alt üst olmasına sebep olmaktadır. Bu denli olumsuz etkileri olan bir üründen uzak durmanız beklenen bir sonuçtur. Hem sağlığınız hem formunuz adına şekerden ve tatlandırılmış gıdalardan uzak durmaya özen göstermelisiniz.

Bununla birlikte hayatınıza eklemeniz gereken ara öğünlerle acıkma sürenizi uzatabilir ve kısa sürede doymanızı sağlayabilirsiniz. Kan şekeriniz ve hormonlarınız olması gereken seyirde bulunduğu müddetçe yoğun bir açlık hissetme ve yerken çabuk doyduğunuzu fark edersiniz. Bunu sağlamak için yağsız kuruyemişleri hayatınıza dâhil edin. Gün içinde öğün aralarında tüketeceğiniz yağsız badem, ceviz ve fındık gibi ürünlerin sizi nasıl tok tuttuğuna şaşıracak ve kilo almamanın keyfine varacaksınız.

Bu ufak dokunuşlar ile stresli ve ağır diyetlerden kurtulup, kısa sürede fazla kilo verdiren programların baskısından uzaklaşacaksınız. Formunuzu dört mevsim korumanın yanında sağlığınıza ve yaşam kalitenize yapacağınız katkılar sizi enerjisi yüksek ve daha pozitif bir insan yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir